Z żałobnej karty… Krystyna Matuszak

Dzisiaj (16.01.2016) koleżanki z byłej Szkoły Podstawowej NR 8 w Inowrocławiu z głębokim żalem  żegnają swoją Koleżankę, wspaniałą Nauczycielkę i Wychowawczynię wielu inowrocławskich pokoleń mgr
Krystynę Matuszak,

która urodziła się 11 lipca 1949r. Ukończyła w Inowrocławiu elitarną podstawową Szkołę Ćwiczeń w 1963 r. i w 1968 r.  Liceum Pedagogiczne uzyskując prawo nauczania we wszystkich klasach szkoły podstawowej, następnie z  wyróżnieniem ukończyła  Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy oraz wymagane kształcenie podyplomowe uzyskując awans zawodowy nauczyciela dyplomowanego.

Swoją pracę zawodową rozpoczęła 16 sierpnia 1968 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Pakości, a od roku 1973 pracowała w nowo wybudowanej Szkole Podstawowej nr 8 im. XXX – lecia PRL w Inowrocławiu, którą po latach,  zreformowano na Gimnazjum  im  4. Kujawskiego Pułku  Artylerii Lekkiej. Po przejściu na emeryturę swoje zdolności pedagogiczne realizowała w Inowrocławskiej Szkole Katolickiej.

Kochana Krysiu, Byłaś wzorową nauczycielką, dobrym duchem naszego grona  zawsze z pozytywnym myśleniem, prawdziwym prekursorem pomysłów na życie, wspaniałą organizatorką życia szkolnego i pozalekcyjnego.  Szczególnie praca w nauczaniu wczesnoszkolnym była Twoją pasją. Wypełniałaś swoje zadanie sumiennie, z poświęceniem i z zaangażowaniem. Uczniów znałaś po imieniu, dbałaś o  ich nauczanie i wychowanie moralne, estetyczne, artystyczne, społeczne i patriotyczne. W relacjach Nauczyciel – Uczeń – Rodzic i odwrotnie zauważany był  u Ciebie zawsze wzajemny szacunek.  To Uczniowie i współpraca z ich Rodzicami byli ważni. Poświęcałaś wiele godzin w szkole poza lekcjami, by przygotować z dziećmi występy artystyczne  na imprezy szkolne i miejskie, ale poza tym nie zaniedbywałaś swojej Rodziny: męża i dzieci darząc ich wielką miłością.

Za swoją pracę zostałaś odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Narodowej, uhonorowana nagrodami:  Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, Prezydenta Inowrocławia, Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 8 w Inowrocławiu.

Kochana Krysiu, byłaś i pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci. Będzie nam brakowało twojej życzliwości, energii, chęci życia dla innych.

Byłaś naszą Krysią i cierpimy z powodu Twego odejścia. Jednakże, pewnie tkwi gdzieś w człowieku nadzieja na spotkanie po tej drugiej stronie, po stronie cienia, może jasności? Po stronie spokoju czy bezkresnej miłości? Tę tajemnicę życia i śmierci usiłujemy w swym życiu nieudolnie odkryć, wytłumaczyć – każdy we własnym sercu i na swój sposób.

Żegnamy Cię.

Nieodżałowana Krysiu, my nauczyciele łączymy się z Twoim Mężem, Córką, Zięciem, Synem, Synową, Wnuczętami, Rodziną w bólu i składamy Im serdeczne wyrazy współczucia.

Spoczywaj w pokoju.

Mężowi, Córce i Synowi. Synowej, Zięciowi i Wnuczętom, Rodzinie  serdeczne wyrazy współczucia składają koleżanki  i koledzy z byłej Inowrocławskiej „Ósemki”.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.