SPOTKANIE JUBILEUSZOWE UCZNIÓW LP 3 – MATURA 1964

SPOTKANIE JUBILEUSZOWE UCZNIÓW LP 3 – MATURA  1964

50-lecie matury absolwentek klasy A rocznika 1964
Liceum Pedagogicznego w Inowrocławiu

Dnia 14 czerwca 2014 roku odbył się zjazd absolwentek Liceum Pedagogicznego nr 3 w Inowrocławiu rocznika 1964 – żeńskiej klasy A.

Na ogólny stan klasy 32. uczennic zdających maturę, przybyło 11 absolwentek. Sporo nas nie ma już wśród żywych, a i niektórym stan zdrowia nie pozwalał na to.

Spotkanie miało miejsce na terenie dawnego Liceum Pedagogicznego przy ulicy Narutowicza 53, a obecnie III Liceum Ogólnokształcącego                 w Inowrocławiu. W tym właśnie pięknym gmachu obecny dyrektor Pan Krzysztof Nowicki zezwolił na utworzenie w roku 2011 IZBY TRADYCJI Stowarzyszenia „Belfer”, w której to mogłyśmy się spotykać. Za to Dyrekcji składamy serdeczne podziękowania.

Przy kawie i pysznych domowych wypiekach koleżanek Basi i Irki rozmowom i pytaniom nie było końca. Dotyczyły tematów nam aktualnie bliskich:

– jak tam dzieci?
– iloma wnukami jesteśmy obdarowane?
– która już z nas jest prababcią?

Na poniższym zdjęciu to właśnie my. 

2014-06-14 w auli szkolnej, foto ze zbioru Basi Sowińskiej (Spychalskiej), od lewej stoją: Barbara Jankowska (Wojcińska), Barbara Kaczyk (Rogatka), Barbara Sowińska (Spychalska), Jadwiga Matczak (Kaczmarek), Elżbieta Siwińska (Sobczak), Elżbieta Mocek (Sobczak), Teresa Dąbrowska (Szymczak), Marianna Błażejak (Koślacz), Irena Krysińska (Stepaniak), Irena Pirucka, Barbara Szafarek

Przy tym nawet zapomniałyśmy, że istnieje temat dyżurny-„choroby”. Dałyśmy na razie temu spokój. 

Następne wspomnienia „tamtych lat” przywołały kroniki, zdjęcia,  zapiski znajdujące się w „IZBIE” i w naszych zbiorach prywatnych. 

1999-06-19 w auli szkolnej, foto ze zbioru I. Stepaniak, nasze pierwsze spotkanie 35 lat po maturze
2011-09-11 III Zjazd Belfra kolacja w Medical SPA, od lewej nasz wychowawca Pan Profesor Jacek Matuk

 

 

 

 

 

 

 

Oglądałyśmy je i komentowałyśmy z wypiekami na twarzy. Czas mijał niepostrzeżenie w ciepłej, serdecznej atmosferze.

Dalsze wspomnienia odbywały się podczas bankietu-obiadu w restauracji „Park” na obrzeżach inowrocławskich SOLANEK.

2014-06-14 , obiad w restauracji „Park”, foto ze zbioru Basi Spychalskiej

Pogoda nie była spacerowa, więc Irka Krysińska zaprosiła wszystkich do siebie na grilla domowego. Zachwyciły nas kulinarne pomysły Irki i suto zastawiony stół. Było dużo dymu, piosenek, śmiechów, żartów, sporów. Przekomarzaniom, totalnemu gadulstwu aż po świt nie było końca. Ożyły te wesołe dziewczyny z dawnych niepowtarzalnych lat z nutką nostalgii, tak jak  w piosence zaśpiewały …nie wróci już beztroski czas dziecinnych lat, nie wróci już zaczarowany świat…

W jej gościnnych progach znalazły noclegi koleżanki przybyłe z daleka:    z Kielc, Wrocławia, Szubina. Naszym organizatorkom bardzo dziękujemy. Doceniamy ich wysiłek, trud. Wdzięczni za wszystko mówimy do miłego zobaczenia!

 

Inowrocław 14.06.2014r.
Basia Rogatka (Kaczyk-matura 1964)
Opracowanie komputerowe: Urszula Kaczmarek (Nowakowska – matura LP 3 1958)

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.