RAPORT

Koleżanki  i  Koledzy  – Drodzy Państwo.

Pomnik nagrobny dyrektora Państwowego Liceum Pedagogicznego w Inowrocławiu Stanisława Sobczaka i jego żony Jadwigi , został odbudowany:

„ By czas nie zaćmił i niepamięć”

Tak uzasadniał Jan Długosz potrzebę pisania annałów . Dzięki temu pamięć o ludziach i zdarzeniach sprzed setek lat nie zaginęła .

Odbudowując nagrobek dyrektora Stanisława Sobczaka Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum Pedagogicznego „Belfer”  w Inowrocławiu kierował się podobną intencją – oddać należną cześć i utrwalić pamięć o dobrym człowieku, intelektualiście, wybitnym pedagogu, nauczycielu nauczycieli.

 Epitafium tej treści zamieściliśmy na kamiennym nagrobku Dyrektora – znaku pamięci o nim samym i szkole, którą kierował. Dobrej szkole ( wszyscy o takiej marzą) w której zaczęła się nasza przygoda z nauką, kulturą, pedagogiką, w której kształtowały się nasze charaktery, nasza szlachetność.

Z satysfakcją  stwierdzam, że nasz Apel z 14.10.2021r. spotkał się z pozytywnym odzewem. Pomysł odbudowy pomnika nagrobnego dyrektora Stanisława Sobczaka uzyskał aprobatę szerokiego grona absolwentów, przyjaciół i rodziny Pana Dyrektora. W ciągu kilku tygodni na konto bankowe Stowarzyszenia wpłynęły datki, które pozwoliły sfinansować przedsięwzięcie.

Moi Drodzy !

Jesteście wspaniali !!!     Postąpiliście szlachetnie. Wspólnie z Zarządem Stowarzyszenia  BELFER  przywróciliśmy pamięć o naszym Dyrektorze, którego postać nierozerwalnie wiąże się z naszą Szkołą, z naszą młodością , z naszymi marzeniami, pragnieniami, z naszą nadzieją.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

Oto wstępne rozliczenie przedsięwzięcia: 

Wpływy do dnia 17.grudnia 2021 wyniosły : 7 160zł.

Wydatki  do dnia 17 grudnia: 5 720zł.

Szczegółowe rozliczenie całości przedsięwzięcia przedstawimy do końca  marca 2022r.

Inowrocław 17.12.2021.      Prezes Stowarzyszenia „Belfer” Janusz Łosik  M.1966

Postscriptum:

Dobiega końca  trudny 2021 rok. Nowy  za  pasem. Życzę naszym absolwentom, sympatykom, przyjaciołom w Nowym Roku 2022 samych szczęśliwych dni, wypełnionych wiarą w ludzką  życzliwość, opromienionych  blaskiem  miłości  i  nadzieją na spełnienie wszystkich marzeń i pragnień.

Wszystkim Nam, którzy zasiądziemy przy wigilijnym  stole  gorąco życzę, by zdrowie i szczęście nie opuściło Nas nigdy, a dostatek i pomyślność zechciały  uczynić  w  naszych domach  dla siebie mieszkanie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.