Pod znakiem wzruszeń

Wpis pochodzi z Gazety Pomorskiej z dnia 19.08.2014

„Spotkały się koleżanki z klasy dawnego Liceum Pedagogicznego w Inowrocławiu. Wspomnieniom nie było końca…”

To był ich piękny powrót do okresu młodości – do czasów nauki w szkole, która nie istnieje już od kilkudziesięciu lat.
Niedawno spotkały się absolwentki dawnego Liceum Pedagogicznego nr 3 w Inowrocławiu – rocznika 1964 żeńskiej klasy A, do której uczęszczało 32 dziewcząt. Na zjazd przyjechało jednak tylko 11 pań… – Niektórych koleżanek nie ma już wśród nas, innym stan zdrowia nie pozwalał na uczestnictwo – mówi Irena Krysińska, jedna z uczestniczek spotkania.
Miało ono miejsce w siedzibie LP przy ul. Narutowicza 53, gdzie obecnie mieści się III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi. Tam od trzech lat istnieje Izba Tradycji Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum Pedagogicznego „Belfer”, przypominającego piękne tradycje kształcenia pedagogicznego w Inowroclawiu.
W tejże izbie, przy kawie i pysznych domowych wypiekach, odbyła się pierwsza część zjazdu. Ileż poruszano tematów! Powrotowi do wspomnień i do lat młodości pomagały kroniki, zdjęcia i zapiski znajdujące się w izbie oraz w w rodzinnych albumach uczestniczek spotkania. Oglądano je i komentowano z wielkim wzruszeniem.
Rozmawiano też o dzisiejszym życiu dawnych licealistek – o sytuacji rodzinnej, o tym, ile mają dzieci i wnuków, która z pań jest już prababcią… W radosnym ferworze zapomniano nawet o dyżurnym temacie – chorobach…
Serdeczne rozmowy kontynuowano w drugiej, bardziej kameralnej części spotkania, podczas obiadu w restauracji „Park” na obrzeżach Parku Solankowego. I znów popłynęły wspomnienia… W, „Parku” koleżanki z „Pedagogicznego” umówiły się już na kolejny klasowy zjazd.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.