WSPOMNIENIOM NIE BYŁO KOŃCA…

NASZE MIASTO INOWROCŁAW:

Mimo że szkoła już od przeszło czterdziestu lat nie istnieje, to ponad setka dawnych uczniów Liceum Pedagogicznego spotkała się w Inowrocławiu.

– Emocje były ogromne. Naszym rozmowom i wspomnieniom także o zmarłych pedagogach, nie było końca. To dla nas bardzo wzruszajcie chwile – podsumował zjazd Janusz Losik, prezes stowarzyszenia Belfer”, który był organizatorem zjazdu. Uroczystość poprzedziła msza św. odprawiona w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego.

Część oficjalna spotkania odbyła się w obecnym Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi, czyli w budynku, gdzie przed laty mieściło się Liceum Pedagogiczne. Szkoła możne poszczycić się wieloma znakomitymi absolwentami. Wśród nich warto chociażby wymienić obecnych na zjeździe m.in. prof. Antoniego Rogalskiego, pracownika Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, płk. Jerzego Kozłowskiego, byłego wiceszefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Henryka Rutkowskiego, choreografa i artystę baletowego i dra Mariana Bogusza, pracownika naukowego Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po części oficjalnej, przyszedł czas na mniej formalne spotkania i wspólną zabawę.

Z okazji zjazdu wydana została publikacja poświęcona historii Liceum Pedagogicznego w Inowrocławiu, przygotowana przez zespół redakcyjny w składzie: Wincenty Mazurek (redaktor prowadzący), Barbara Litwicka iUrszula Kaczmarek. W najbliższym czasie stowarzyszenie planuje dodruk książki. Wszyscy, którzy chcieliby nabyć publikację proszeni są o kontakt z Januszem Losikiem (tel. kom. 886 673 577)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.